FAQ
12 kwietnia, 2017

FAQ

Wideofilmowanie i zdjęcia ślubne – najczęstsze PYTANIA

1. CZY MOŻEMY ZOBACZYĆ WIĘCEJ FILMÓW I ZDJĘĆ?

Ze względu na prywatność naszych Klientów, nie wszystkie realizacje możemy pokazać w internecie. Nie udostępniamy też całościowych filmów ślubnych innych par.  Jest to również gwarancją, iż także Wasz film w przyszłości nie zostanie udostępniony szerszej widowni. Zapoznanie się z większą ilością filmów i zdjęć ślubnych możliwe jest podczas spotkania w naszej firmie – do czego serdecznie zapraszamy 🙂

2. CZYM RÓŻNI SIĘ FILMOWANIE DSLR VS „FILMOWANIE TRADYCJNYMI KAMERAMI”

Chcielibyśmy tutaj odpowiedzieć w miarę precyzyjnie – niemniej słowa nie oddadzą tego należycie – najlepiej będzie jak przekonacie się sami oglądając poniższy film – warto poświęcić 3 minuty i wytrwać do końca, aby poznać zalety filmowania DSLR potocznie zwanego filmowanie lustrzankami. Dla osób, które chciałby odrobinę zgłębić temat zapraszamy pod ten link filmowanie lustrzankami opisujemy jak przeprowadziliśmy test.

Koniecznie włącz funkcję pełen ekran, aby móc lepiej dostrzec różnice między kamerami !!!

3. CZY ZAKUP PAKIETU  WIDEOFILMOWANIE ORAZ ZDJĘCIA ŚLUBNE OZNACZA, IŻ PRACĘ WYKONUJE JEDNA CZY DWIE OSOBY?

Wideofilmowanie oraz zdjęcia ślubne jednocześnie wykonują dwie różne osoby – fotograf oraz operator. Mając na uwadze jakość Państwa materiału, na czas ceremonii ślubnej jeśli jest to możliwe, do ekipy dołącza asystent, którego zadaniem jest m.in. zadbanie o właściwe oświetlenie planu zdjęciowego, wykonanie kilku dodatkowych ujęć podczas ceremonii jak również wsparcie we wszelkich innych aspektach operatora głównego. Po zakończeniu uroczystości w kościele lub USC asystent opuszcza ekipę, a Państwo pozostają z osobami, które realizują dalszą część reportażu.

4. ILE CZASU TRWA NASZ FILM ŚLUBNY I JAK DŁUGO MUSIMY NA NIEGO CZEKAĆ?

Długość filmu ślubnego omawiamy z Wami przed realizacją nagrania. Jednocześnie rekomendujemy następujące formaty czasowe:

  • Reportaż ślubny– 20-30 minutowy film z całej uroczystości i przyjęcia
  • Film ślubny pełna wersja – do 60-90 minut (w zależności od pakietu)

Montaż filmu wymaga czasu. Odpowiedni dobór scen, muzyki, kadrów, dodanie efektów wymaga pracy kreacyjnej – chcemy aby każdy film był „szyty na miarę”, stąd też czas oczekiwania na wszystkie zamówione materiały do akceptacji wynosi do 4 miesięcy.

5. CZY MAMY WPŁYW NA KOLORYSTKĘ, WYGLĄD ŚLUBNEGO MATERIAŁU FILMOWEGO?

Oczywiście. Wyboru efektów wizualnych można dokonać jeszcze przed uroczystością podczas szczegółowego omawiania Państwa oczekiwań. Równocześnie wszystkie pakiety wideofilmowanie oraz zdjęcia ślubne i wideofilmowanie zawierają opcję weryfikacji materiałów, a to oznacza, iż po zmontowaniu filmu ślubnego otrzymacie materiał „przedprodukcyjny” na bazie tego można określić swoje dodatkowe oczekiwania.

6. CO W PRAKTYCE OZNACZA „DODATKOWA CYFROWA REJESTRACJA DŹWIĘKU?

Poniżej prezentujemy dwa krótkie fragmenty materiału filmowego z momentu przysięgi ślubnej. Pierwszy z nich rejestrowany jest właśnie z wykorzystaniem urządzenie – rejestratora cyfrowego, który pozwala na osiągnięcie dużo wyższej jakości dźwięku, bez często spotykanego echa.

Kolejny film przedstawia ten sam fragment filmu, jednak pozbawiony został ścieżki z zewnętrznego rejestratora audio, dla zobrazowania jak wyglądałby materiał z wykorzystaniem jedynie dźwięku z otoczenia.

7. CZY MAMY WPŁYW NA ZDJĘCIA ŚLUBNE JAKIE CHCEMY MIEĆ W ALBUMIE?

Tak, każda para, który skorzystała z  pakietu fotograficznego lub filmowo-fotograficznego i dla której zostanie przygotowany album klasyczny lub fotoksiążka, może ze wszystkich poddanych obróbce zdjęć wybrać te, które najbardziej jej się podobają. Poza samymi zdjęciami wybieracie również rodzaj oprawy/okładki i wszystkie inne elementy wymagane do zamówienia albumu/fotoksiążki.

8. CZY MAMY WPŁYW NA PROJEKT FOTOKSIĄŻKI/FOTOKSIĘGI?

Projekt wykonuje grafik. Istnieje możliwość przekazania uwag przed rozpoczęciem prac, dzięki temu projekt może wyglądać całkowicie według Państwa wizji. Następnie otrzymują Państwo mailem projekt fotoksiążki do weryfikacji i dopiero po otrzymaniu Waszej akceptacji, projekt przekazywany jest do druku.

9. JAK DZIAŁA NASZA GALERIA INTERNETOWA?

W kilka dni po Państwa uroczystości zostaje uruchomiona indywidualna galeria internetowa, zawierająca kilkadziesiąt pierwszych zdjęć ze ślubu i wesela (już poddanych obróbce). Otrzymują Państwa własny adres internetowy składający się z Państwa nazwiska oraz trzymiesięczny dostęp do galerii ślubnej.
Przykładową galerię można obejrzeć tutaj:

ślubna galeria internetowa

ślubna galeria internetowa

10. CZY NA PŁYTACH DVD DOSTANIEMY WSZYSTKIE ZDJĘCIA W FORMACIE RAW?

Mimo iż zdjęcia wykonujemy tylko w formacie RAW (CR2/NEF), nie przekazujemy surowego formatu. Na płycie znajdą się zdjęcia już wywołane do formatu JPG – oczywiście poddane postprocessingowi (obróbce) w pełnej jakości, w standardowym profilu kolorów, które można wywołać we własnym zakresie w każdym fotolabie.

11. CHCIELIBYŚMY ZAMÓWIĆ WIĘCEJ ALBUMÓW/FOTOKSIĄŻEK.

W każdej chwili możecie złożyć zamówienie na dodatkowe albumy lub fotoksiążki, także po odebraniu kompletu materiałów.

12. SAME DAY EDIT- CO TO TAKIEGO?

Istnieje możliwość projekcji kilkuminutowego klipu z dnia ślubu i wesela już podczas przyjęcia. Materiał montowany jest na bieżąco a następnie wyświetlany na ekranach plazmowych jakie rozstawiamy na sali (do 4 szt.). Wykonujemy również filmy w ramach podziękowań dla rodziców. Ceny ustalane są indywidualnie.

FAQ

13. BEZPRZEWODOWA TRANSMISJA OBRAZU Z KAMER NA EKRANY LCD- CO TO OZNACZA?

Jako jedni z nielicznych wśród firm branży ślubnej, dysponujemy profesjonalnym sprzętem do bezprzewodowej transmisji obrazu bezpośrednio z kamer na ekrany LCD. Operatorzy wyposażeni są w specjalne nadajniki podłączone do kamer, które transmitują obraz na żywo na ekrany LCD/do Internetu (streaming)/rzutnik itp. Przesył w przeciwieństwie do większości firm działających na polskim ryku wykonywany jest w formie cyfrowej, nie analogowej, co daje dużo lepszą jakość obrazu, jak również pozbawiony jest on zakłóceń oraz przerw w transmisji. Świetne rozwiązanie jeśli przyjęcie odbywa na dużej przestrzeni lub w kilku różnych pomieszczeniach.

14. FILMOWANIE Z POWIETRZA ŚLUBU

Jako jedna z niewielu firm z branży ślubnej mamy możliwość realizacji ujęć  z pokładu bezzałogowej platformy latającej wyposażonej w szerokokątną kamerę, rejestrującą obraz w jakości HD, 2K lub 4K.
Do czego można użyć takiego urządzenia w dniu ślubu/wesela ?
1. realizacja ujęć nad domem Pani/Pana Młodego
2. wideofilmowanie miejsca ślubu (USC,kościół)
3. realizacja filmu ze ślubu z powietrza w trakcie życzeń
4. uwiecznienie zabawy weselnej odbywającej się w plenerze
5. zdjęcia i film lotniczy z pleneru ślubnego

Poniżej przykładowa galeria fotograficzna.

 

 

OSTATNIE WPISY