FAQ
12 kwietnia, 2017

IdMultimedia o nas

IdMultimedia o nas

Idmultimedia o nas – IdMultimedia to przede wszystkim nowoczesne wideofilmowanie i fotograficzne reportaże ślubne. Jesteśmy grupą ludzi, którzy tylko dlatego wykonują to od lat, bo odnajdują w tym radość i pasję! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacji filmów i zdjęć ślubnych wypracowaliśmy autorską metodę pracy z Parami, która pozwala na wyczucie potrzeb i oczekiwań. Nasi fotografowie i operatorzy są podczas całego reportażu praktyczne niewidoczni, staramy się zrobić wszystko, abyście jak najmniej czuli naszą obecność tego dnia. W miarę możliwości wykorzystujemy naturalne oświetlenie, wprowadzamy jak najmniej elementów „reżyserowania” wydarzeń, na rzecz bycia ich uczestnikiem i obserwatorem.
Wiemy, że dzień ślubu jest dla Was jedyny i niepowtarzalny, tak więc naszym celem jest uwiecznienie go w taki sposób, abyście za tydzień, miesiąc czy rok, wracali do zdjęć i filmu z taką samą przyjemnością, uśmiechem na twarzy lub łzą wzruszenia.
Mieścimy się w Warszawie, ale pracujemy na terenie całej Polski, wykonujemy też zagraniczne sesje ślubne i reportaże. Jeśli macie niekonwencjonalny pomysł na sesję ślubną, lub planujecie ten niezwykły dzień za granicą – z wielką przyjemnością będziemy Wam towarzyszyli. Pracujemy nie tylko dla osób prywatnych, ale także dla firm i korporacji – obsługujemy spotkania firmowe, konferencje, warsztaty, wyjazdy integracyjne, gale, sympozja, pokazy mody i wiele innych wydarzeń. Naszą ofertę firmową można obejrzeć na stronie http://www.onehd.pl

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacji wideofilmowania i zdjęć ślubnych wypracowaliśmy autorską metodę pracy z Klientami, która pozwala na wyczucie potrzeb i oczekiwań Klientów. Nasi fotografowie i operatorzy są podczas całego reportażu praktyczne niewidoczni, staramy się zrobić wszystko, abyście jak najmniej czuli naszą obecność tego dnia. W miarę możliwości wykorzystujemy naturalne oświetlenie, wprowadzamy jak najmniej elementów „reżyserowania” wydarzeń, na rzecz bycia ich uczestnikiem i obserwatorem.

Kamery XDCAM 4:2:2
Kamery XDCAM 4:2:2  Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie FullHD, kamery Sony PMW 300K1 oraz model K2, Sony PMW-X320 charakteryzujące się rejestracją kolorów w ponadprzeciętnej palecie barw. Co to daje? Pozwala praktycznie dowolnie wpływać na kolory obrazu, a tym samym na jego nastrój, atmosferę. Jest to jedna z najnowszych kamer  firmy Sony.

 

 

Kamery XDCAM

 

Kamery XDCAM  Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie FullHD, posiadamy kamery Sony PMW-300 oraz Sony PMW-350 wraz z oryginalnymi kartami pamięci Sony pozwalającymi na rejestrację kilkudziesięciu godzin materiału filmowego i zapewniających duże bezpieczeństwo rejestrowanych filmów wideo.

 

 

Kamery DSLRKamery DSLR
Dla par poszukujących prawdziwej filmowej jakości – mamy do zaoferowania realizację ujęć przy pomocy techniki DSLR – zapewniającej filmowe ujęcia, doskonałe barwy, niesamowitą, filmową głębię ostrości. Używamy zestawu opartego na  aparatach Canon 5D Mark III i Canon 6D oraz zestawie aparatów Sony A7SII, pakiet obiektywów oraz profesjonalny osprzęt.

 

 

Kamery ze zmienną optyką Canon C-100

Kamery ze zmienną optyką Canon C-100  Kamery te zapewniają filmową jakość obrazu przy jednoczesnym spełnieniu wymagań realizacji reportażu ślubnego. Zmienne obiektywy zapewniają iż wideofilmowanie dslr nabiera kolorów 🙂 i jakości. To już nie jest zwykły film z wesela.

 

 

Kamery 3D

 

Kamery 3D  Dla naszych Klientów lubiących nowinki techniczne przygotowaliśmy ofertą opartą na technologii 3D- profesjonalnej technologii 3D. Od teraz Wasz film z wesela możemy przygotować według profesjonalnych standardów 3D. Oznacza to iż możecie oglądać Wasz film na najnowszych telewizorach LED 3D.

 

 

Aparaty fotograficzne

 

Aparaty fotograficzne Zdjęcia ślubne wykonujemy na pełnoklatkowym sprzęcie Canon oraz Nikon, zestawami jasnych obiektywów wraz z wysokowydajnymi lampami błyskowymi. Taka „kompozycja” sprzętu zapewnia realizację ujęć zapewniając najwyższą jakość.

 

Dźwięk
Dźwięk                                                                                                                                                                                                Każda kamera wyposażona jest w typowo reporterski mikrofon kierunkowy Rode NTG-3 oraz Rode NTG-2  pozwalający doskonale rejestrować dźwięk znajdujący się przed kamerą. Zastosowanie tak wysokiej klasy mikrofonów pozwala osiągnąć reporterską jakość nagrania , którą znacie Państwo z programów telewizyjnych.  W pracy z Parą Młodą korzystamy także z dodatkowych cyfrowych rejestratorów audio ZOOM  i systemu mikroportów, pozwalających na osiągnięcie doskonałej jakości dźwięku, szczególnie podczas ceremonii ślubnej w kościele bądź Urzędzie Stanu Cywilnego. Ważnym elementem wpływającym na dynamikę nagrania jest także możliwość rejestracji dźwięku bezpośrednio z konsoli DJ lub zespołu. Tak zarejestrowany dźwięk  jest podczas montażu miksowany i dołączany do nagranego materiału wideo jako dźwięk przestrzenny Dolby Digital.
Oświetlenie

Oświetlenie
W zależności od miejsca w jakim odbywa się uroczystość. czasami istnieje  konieczność dodatkowego oświetlenia planu zdjęciowego. Wpływa to zdecydowanie na poprawę  jakości realizowanego filmu jak i powoduje iż film poprzez umiejętne doświetlenie nabiera bardzo przyjemnego i ciepłego wyglądu. Oczywiście to czy możemy skorzystać z dodatkowego oświetlenia uzgadniamy z Parą Młodą. Każda z naszych kamer wyposażona jest w dodatkowe oświetlenie LED wpływające na nasycenie barwne i doskonałość rejestrowanych scen tuż przed kamerą. Lampy nakamerowe wyposażone są w system podwójnego balansowania bieli dzięki czemu kolory jakie rejestruje kamera są nasycone.

 

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu
W celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości ujęć dysponujemy urządzeniami, które pozwalają osiągnąć efekt lecącej kamery tzn. podczas kiedy operator biegnie lub porusza się bardzo szybko system stabilizacji niweluje drgania dając efekt płynięcia kamery. Dysponujemy stabilizatorami firmy Tiffen  Steadicam Pilot oraz mniejszymi bardziej poręcznymi w przypadku ograniczonej przestrzeni dla Operatora gimbalami elektronicznymi Pilotfly. Niemniej obydwa urządzenia w rękach wprawnego operatora pozwalają osiągać naprawdę bardzo ciekawe efekty, które są dodatkowym elementem wpływającym na wygląd i jakość naszych filmów.

Ekrany LCD telebimy

 

Ekrany LCD telebimy
Dysponujemy ekranami LCD 37″ i 42″, pracującymi w jakości FullHD. Każdy ekran wyposażony jest w estetyczny stand, na którym oprócz ekranu zamocowany jest bezprzewodowy system łączności, pozwalającym na prezentację materiałów wideo i foto bez konieczności rozkładania kabli. W ofercie naszej w pakiecie zawierającym wideofilmowanie i fotografie  o nazwie „Glamour”  nasi Klienci mają do dyspozycji 4 ekrany połączone systemem realizacji obrazu. Podczas imprezy/zabawy na ekranach wyświetlana są zdjęcia – pamiątkowe, rodzinne, archiwalne itd. następnie około godziny 21.00 na ekranach pojawiają się obrobione już zdjęcia z dnia ślubu. Równocześnie na ekranach jest prezentowany obraz z kamery dzięki temu każdy z Gości ma szanse zobaczyć siebie 🙂

Bezprzewodowa transmisja obrazu

 

Bezprzewodowa transmisja obrazu
Posiadamy 5 zestawów do video transmisji bezprzewodowej. Urządzenia te pozwalają w sposób cyfrowy przesyłać obraz oraz dźwięk, pozwalają uniknąć połączeń kablowych oraz zapewniają dotarcie z sygnałem wideo do miejsc do których doprowadzenie przewodów jest utrudnione organizacyjnie (ściany, otwarte przestrzenie). Dysponujemy także cyfrowym zestawem dla kamer mobilnych lub pojazdu będącego w ruchu. Specjalny dodatkowy zestaw zasilany z baterii kamery pozwala na realizację zdjęć w “terenie” oraz przesył obrazu i dźwięku drogą radiową do reżyserki, a następnie na ekrany
Montaż
Montaż
Zrealizowane filmy montujemy na najnowszych 24 rdzeniowych stacjach montażowych Apple Mac Pro wraz z oprogramowaniem Final Cut. Takie same stacje montażowe wykorzystywane są w komercyjnych stacjach telewizyjnych takich jak TVN 24. Dysponujemy 2 stacjami montażowymi Apple Mac Pro oraz dodatkowo 2 stacjami montażowymi Sony Vegas Pro 14. W montażu wykorzystujemy bazę  ponad 900 utworów muzycznych. W tym zestawie każdy znajdzie coś dla siebie. Proces montażu kończymy autoringiem czyli przygotowaniem płyty DVD lub Blu-ray wraz z indywidualnym menu. Jako grafikę menu wykorzystujemy zdjęcia Pary Młodej, które dodatkowo przygotowuje nasz grafik.

System lektorski EditorsKeys

System lektorski EditorsKeys  Mając na uwadze fakt, iż coraz więcej Par Młodych chce być narratorem własnego filmu wyposażyliśmy naszą montażownię w system narracyjny EditorsKeys. Urządzenie to wraz z doskonałym mikrofonem studyjnym pozwala rejestrować wypowiedzi oraz śpiew bez zbędnych szumów, pogłosów, a przede wszystkim bez echa jakie powstaje w typowych pomieszczeniach czy budynkach. Mobilność urządzenia pozwala na realizację narracji czy dubbingu w dowolnym miejscu.

 

Profesjonalny prompter

 

Profesjonalny prompter                             Nowoczesny, w pełni mobilny prompter firmy Data Video to doskonałe rozwiązanie dla naszych Klientów, którzy chcieliby przeprowadzić wypowiedź do kamery. Doskonała kompatybilność pozwala importować przygotowany przez Parę Młodą tekst w dowolnym formacie, bezprzewodowy pilot pozwala na przewijanie, odtwarzanie oraz zatrzymanie tekstu. Oczywiście urządzenie jest zawsze do Waszej dyspozycji.

 

Dyski

 

Dyski
Stacje robocze wyposażyliśmy w zewnętrzne macierze dyskowe – każda po 8 dysków pracujących jako RAID5 zapewniających nam bezpieczeństwo danych nawet podczas awarii jednego z dysków. Całością sterują bardzo zaawansowane technologicznie karty RAID firmy ATTO model R680 zapewniające nie tylko bezpieczeństwo danych, ale i ciągłość transmisji informacji jak i możliwość pracy z tym samym materiałem w środowisku Apple Mac jak i Windows. W konfiguracji z 8 dyskami SATA 7200rpm osiągamy przepustowość niezbędną dla płynnego odtworzenia 2 strumieni nieskompresowanego materiału 2K (2048×1556 10-bit RGB) lub 8 strumieni skompresowanego materiału FullHD (1920×1080 8-bit RGB).

Postprodukcja i koloring

 

Postprodukcja i koloring  Osiągnięcie ponadprzeciętnych efektów montażowych. szczególnie jeżeli chodzi o kolory możliwe jest dzięki zastosowaniu wyjątkowego oprogramowania jakim jest pakiet firmy Red Giant Magic Bullet. Zestaw narzędzi wspierających proces color gradingu w dużej mierze wpływa na atrakcyjność scen oraz ich atmosferę. Ta sama scena przy zastosowaniu dwóch różnych filtrów może być odebrana przez widza całkowicie odmiennie.

 

BACK UP i bezpieczeństwo danych

 

BACK UP i bezpieczeństwo danych
Jednym z głównych aspektów przy pracy z materiałem filmowym jest bezpieczeństwo danych. Przygotowaliśmy system, który co 3h wykonuje automatycznie kopie bezpieczeństwa na wszystkich stacjach roboczych. Dzięki temu praca montażysty czy grafika zostaje w pełni zabezpieczona i możliwa jest do natychmiastowego odtworzenia. Równocześnie materiał filmowy, zarejestrowany na kartach pamięci jest przechowywany w dwóch niezależnych od siebie lokalizacyjne miejscach na dwóch niezależnych serwerach. Takie rozwiązanie pozwala na odtworzenie materiałów filmowych w każdej chwili.

 

 

Transmisja na żywo ślubu w internecie
Transmisja na żywo ślubu w internecie
Proponujemy transmisję na żywo Waszego ślubu w internecie. Realizacja transmisji internetowej ślubu może odbywać się w jakości HD lub SD. Czas transmisji to od 60 minut do 10 godzin. Liczba osób jednocześnie oglądających to minimum 100, a maksymalnie 5000. Proponujemy realizację wykonaną poprzez 1 kamerę lub przeprowadzoną przez min. 2 kamery.

 

 

Filmowanie z powietrza        dron dji osmo

W każdym pakiecie macie możliwość skorzystania z nagrania z drona (w pakiecie Glamour, nagranie to jest już zawarte w cenie). Dronem steruje pilot, z odpowiednimi uprawnieniami i wykupionym ubezpieczeniem. Filmujemy w dwóch lokalizacjach tj. pod kościołem i salą weselną. Ujęcia z drona pięknie wyglądają szczególnie w teledyskach, a w całym filmie dodają zupełnie inną perspektywę – z lotu ptaka 🙂

 

Studio, biuro i miejsce spotkań z Klientami
Naszym potencjalnym Klientom chcielibyśmy pokazać jak wygląda nasze biuro. Zależy nam na budowaniu Waszego zaufania i nie chcemy być postrzegani jak wiele firm z branży wideofilmowej – jako „jednoosobowe studia produkcyjne” – najczęściej zlokalizowane w dużym pokoju :).

Montażownia nr.1

Stacja robocza Apple MacPro wspomagana macierzą dyskową oraz doskonałymi monitorami firmy Apple Cinema Display pozwalającymi odwzorowywać bardzo realnie kolory. Dla naszych Klientów chcących uczestniczyć w procesie montażu mamy wygodne fotele i 37 calowy monitor podglądowy – to tutaj przy kawie możecie wspólnie z nami uczestniczyć w postprodukcji Waszego filmu.

Stanowisko montażowe nr.2
Tutaj system także działa w oparciu o profesjonalne komputery firmy Apple MacPro.

Stanowisko montażowe nr.3  Stacja montażu wideo oparta na systemie Windows oraz oprogramowaniu Sony Vegas Pro i monitorach Eizo gwarantujących realność kolorów.

Tutaj zapraszamy naszych Klientów. Staramy się stworzyć najlepsze warunki do zapoznania się z naszymi materiałami fotograficznymi i filmowymi. Umawiając się z nami rezerwujemy sobie czas, tak aby poświęcić się tylko Młodej Parze. Oczywiście kawa, herbata i napoje są standardem.

Pokój kliencki

Pokój kliencki

 

 

 

 

 

 

Więcej o nas możecie przeczytać w zakładce „Referencje gdzie głos oddaliśmy naszym Młodym Parom  🙂

Idmultimedia o nas

OSTATNIE WPISY