FAQ
27 czerwca, 2012

Filmowanie lustrzankami cz.2

Filmowanie lustrzankami cz.2

Dzisiaj kilka słów na temat: filmowanie lustrzankami cz.2. Jednym z podstawowych pytań jakie zadaje nam Para Młoda zaraz po zapoznaniu się z naszą ofertą brzmi „… czy widoczna jest różnica w filmie pomiędzy kamerą „tradycyjną”, a kamerą DSLR ? Jaka to różnica ? Pokażcie nam, chcemy to zobaczyć :)” Czy warto zdecydować się na filmowanie lustrzankami ?

Filmowanie lustrzankami

Przygotowaliśmy film, który odpowiada na powyższe pytanie i w sposób bardzo prosty obrazuje różnice pomiędzy trzema najbardziej popularnymi typami kamer w używanymi przez wideofilmowców w Polsce. Tutaj należy skorzystać z okazji i dodać trochę informacji technicznych, którymi mogą zainteresować się Pary Młode poszukujące operatora na ślub.
1. Najbardziej popularnym wśród wideofilmowców formatem jest obecnie format HDV (high definition video w rozdzielczości 1440×1080) – okrzyknięty „FullHD” – co nie jest zgodne z prawdą! Wiele firm, które możemy odnaleść w google na hasło wideofilmowanie – reklamuje się, że realizuje materiały w jakości FullHD lub w wysokiej rozdzielczości – posiadając kamery, które rejestrują obraz w HDV ?. Na tą drobną różnicę nacięło się już wielu Klientów, którzy być może nie dziś, nie jutro, ale za jakiś czas na swoim nowym telewizorze LED i odtwarzaczu Blu-ray odkryją tę różnicę – cóż …wtedy będzie już za późno. Konwersja filmu z niższej jakości do wyższej jest możliwa, ale nigdy nie otrzyma się jakości filmu zarejestrowanego w pełnej rozdzielczości FullHD (1920×1080).
2. Kolejnym formatem są kamery klasy CineAlta, zapisujące obraz w jakości pełnego FullHD (1920×1080), charakteryzują się bardzo dobrymi obiektywami o stałym świetle i …wysoką ceną. Na zakup takiego sprzętu pozwalają sobie z reguły firmy, które poważnie traktują branżę ślubną i niejednokrotnie są to zawodowcy, którzy utrzymują się z realizacji materiałów reportażowych.
3. Ostatnim punktem tego technicznego „bałaganu” są kamery DSLR – krótko mówiąc aparaty z wymienną optyką, doskonale sprawdzające się w ciemnych pomieszczeniach oferujące nieporównywalną plastykę obrazu. W rękach doświadczonego operatora potrafią zaskoczyć najbardziej wymagającego Klienta. Rejestrują obraz w jakości FullHD (1920×1080). Materiał z tego urządzenia zawiera tak dużo cyfrowych informacji dla komputera iż płynny montaż możliwy jest na naprawdę wydajnym sprzęcie komputerowym.
My naszym Klientom oferujemy filmy tylko w jakości FullHD, pracujemy na kamerach CineAlta oraz DSLR (punkt 2 i 3 powyższego opisu). Zachęcamy do poświęcenia kilku minut i obejrzenia poniższego materiału filmowego, który prezentuje obraz ze wszystkich w/w kamer zestawiając go z obrazem z kamery DSLR.

 

Czy filmowanie lustrzankami różni się znacząco od wideofilmowania kamerą? Sprawdźcie sami 🙂 Koniecznie włącz funkcję pełen ekran, aby móc lepiej dostrzec różnice między kamerami !!!

https://www.youtube.com/watch?v=JfnOqyjjlgk

 

Filmowanie lustrzankami cz.2

OSTATNIE WPISY