FAQ
13 marca, 2012

Filmowanie lustrzankami

Filmowanie lustrzankami

Dołączamy do grona firm, które posiadają w swojej ofercie produkt potocznie zwany filmowanie lustrzankami (wysokiej klasy lustrzanki cyfrowe rejestrujące obraz w najwyższej rozdzielczości FullHD). Film wykonany tą techniką charakteryzuje się małą głębią ostrości i plastyką znaną z profesjonalnych produkcji filmowych. Do realizacji ujęć wykorzystujemy sprzęt ze stajni Canona, przede wszystkim Canon 5D Mark III i Canon 6D.
Sprzęt taki jak nasz używany był między innymi do filmowania lustrzankami w serialu Dr House czy też Wzór oraz wykorzystywany był przy tworzeniu reklamówki telewizyjnych takich firm jak BMW, Suzuki i wiele innych.
Realizacja ujęć przy pomocy takiego sprzętu wykonywana jest przez grupę tylko kilku firm zajmujących się profesjonalnym filmowaniem. Praca z takim sprzętem wymaga pełnej obsługi manualnej wszystkich elementów kamery. Stąd podczas realizacji tego typu filmów ślubnych zawsze pracuje co najmniej dwóch operatorów. Część materiałów jakie prezentujemy w ślubnej galerii video została wykonana już techniką DSLR zwaną potocznie „filmowanie lustrzankami „. Poniżej kilka zdjęć sprzętu jaki posiadamy. Zobacz wpis dotyczący filmowanie dslr

filmowanie lustrzankami

Filmowanie lustrzankami ceny i oferta

Ceny mamy zawsze promocyjne. Niemniej decydując się na pakiet wideofilmowanie i zdjęcia ślubne w pakiecie otrzymujecie bardzo atrakcyjną zniżkę cenową. Aktualne ceny, promocje i wszelkiego rodzaju oferty specjalne dostępne są bezpośrednio u nas- czyli poprzez zakładkę Kontakt. Równocześnie zapraszamy Państwo do naszego studia, gdzie zapoznać się można z najbardziej fajnymi filmami, reportażami ślubnymi czy też najnowszymi zdjęciami ze ślubu. Nie udostępniamy materiałów poza naszą firmą! Tylko na spotkaniu z nami obejrzysz pełen reportaż ślubny.

Czy warto wybrać lustrzanki zamiast kamery

Hmmm… tutaj chyba najwięcej do powiedzenia mają Wasze gusta i oczekiwania dotyczące Waszego filmu ślubnego. Jeżeli podobają Wam się kadry filmowe, nieostre i rozmyte tło, świetna dynamika kolorów to właśnie film przygotowany na bazie sprzętu DSLR jest ofertą dla Was. Jeżeli natomiast kochasz super ostre ujęcia, telewizyjne kolory i reportażowy charakter to realizacja filmu ślubnego poprzez kamerę będzie idealna dla Was. Nie da się ukryć, że realizacja filmu wideo za pomocą lustrzanki cyfrowej jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem niż zastosowanie tradycyjnej kamery. Jest to najnowsza obecnie technologia zapewniająca krystalicznie czysty obraz i żywe odwzorowanie barw., dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna. Filmowanie lustrzankami wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, aby móc w pełni wykorzystywać ich możliwości. Filmowanie lustrzanki daje bogate, miłe dla oka kolory oraz daje większą głębię ostrości. Lustrzanki dają dużo lepszą głębię ostrości niż filmowanie kamerą. Oglądając film mamy wrażenie, że jesteśmy blisko, w środku akcji. Duże możliwości rozmycia planów tworzą obraz ciekawszym, bardziej filmowym, obraz jest wieloplanowy, ostry pierwszy plan wyraźnie odcina się od miękko rozmytego tła. Kolejnym plusem jest wysoka czułość. Sensor lustrzanek jest dużo większy, przez co „łapie” więcej światła. Do tego za zwyczaj bardziej zaawansowana elektronika lepiej koryguje szumy pojawiające się w ciemnych pomieszczeniach. Lustrzanki posiadają bardzo dobre cechy rejestracji obrazu: są wyposażone w dużą i niezwykle czułą matrycę, która odpowiada za jakość obrazu (np. mogą nagrywać w dużo ciemniejszych pomieszczeniach, niż standardowe kamery), oraz oferują możliwość dowolnej zmiany obiektywów — dzięki czemu możemy w różny sposób wpływać na obraz. Kolejnym plusem jest dużo  mniejszy rozmiar lustrzanki cyfrowej w porównaniu do kamery wideo – dzięki temu sprzęt może dotrzeć w miejsca, gdzie duża kamera w jakikolwiek sposób nie może być umieszczona.

Film ślubny zrealizowany w technice DSLR- filmowanie lustrzankami

Film ślubny nagrany kamerą

 

OSTATNIE WPISY